Акумулатор Exide Premium Carbon 2.0 53Ah 540A

Каталошки бројEA530
ПоларитетДесен
Капацитет53 Ah
Стартна моќ540 A(EN)
Должина207 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm

 

4300.00 ден

Предности :
- 50 % поголема стартна моќ

- 4 пати подолг животен век

- Специјална CARBON BOOST втора генерација на технологија за екстра брзо самополнење при кратки релации и долг животен век

- Идеален за високо опремени автомобили со моќни дизел и бензин(плин) мотори и многу дополнителна опрема

- Идеален за екстремни временски услови(многу ниски и високи температури) и интензивно градско возење

- ОЕМ ознака - Оригинален фабрички акумулатор во Mercedes, Audi, VW, BMW, Peugeot, Renault, Toyota, Nissan, Kia, Alfa Romeo, Jeep...

- Гаранција : 36 месеци