Акумулатор Varta Silver Dynamic 85Ah 800A

Каталошки бројF18
ПоларитетДесен
Капацитет85 Ah
Стартна моќ800 A(EN)
Должина315 mm
Висина175 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Varta

 

7500.00 ден

Предности:
- За возила со високи перформанси
- Идеален за автомобили со моќни мотори многу дополнителна опрема
- Докажан врвен германски квалитет
- Специјална PowerFrame технологија за многу долг животен век
- Гаранција 36 месеци
- Made in Germany