Акумулатор Rombat Tundra 85Ah 760A

Каталошки бројEB485
ПоларитетДесен
Капацитет85 Ah
Стартна моќ760 A(EN)
Должина315 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Rombat

 

5300.00 ден

Предности :

- Оригинални акумулатори за Renault, Dacia, Nissan, Vw, Peugeot, Ford...

- 50% поголема стартна моќ

- 2 пати подолг животен век

- Докажана долга просечна трајност

- Идеален за високо опремени автомобили со моќни дизел и бензин(плин) мотори и многу дополнителна опрема

- Идеален за екстремни временски услови(многу ниски и високи температури) и интензивно градско возење

- Гаранција : 30 месеци

Customers who bought this item also bought

Акумулатор Exide Excell 44Ah 400A

Каталошки бројEB440
ПоларитетДесен
Капацитет44 Ah
Стартна моќ400 A(EN)
Должина175 mm
Висина175 mm
Ширина190 mm
3650.00 ден