Акумулатор Rombat Tundra 65Ah 640A

Каталошки бројE265
ПоларитетДесен
Капацитет65 Ah
Стартна моќ640 A(EN)
Должина242 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Rombat

 

4200.00 ден

Предности :

- Оригинални акумулатори за Renault, Dacia, Nissan, Vw, Peugeot, Ford...

- 50% поголема стартна моќ

- 2 пати подолг животен век

- Докажана долга просечна трајност

- Идеален за високо опремени автомобили со моќни дизел и бензин(плин) мотори и многу дополнителна опрема

- Идеален за екстремни временски услови(многу ниски и високи температури) и интензивно градско возење

- Гаранција : 30 месеци