Акумулатор IntAct CB5L-B, 12V 5Ah

Каталошки бројCB5L-B
ПоларитетЛев
Капацитет5 Ah
Стартна моќ30 A(EN)
Должина121 mm
Висина131 mm
Ширина61 mm

 

1400.00 ден

IntAct Classic се одлични мото акумулатори за нормална употреба со долг животен век и многу избор на димензии

Предности : 
- Долг животен век
- Одличен однос квалитет-цена
- Гаранција : 6 месеци