Акумулатор Hagen 74Ah 680A

Каталошки број57412
ПоларитетДесен
Капацитет74 Ah
Стартна моќ680 A(EN)
Должина278 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Hagen Germany

 

4450.00 ден

Комбинација на Германски квалитет и врвна технологија од светскиот лидер Exide technologies group!

Предности :

- Без никакво одржување

- Одличен за возила со дополнителна опрема

- Ги покрива 100% од возилата произведени во Европа

- Оригинална OEM технологија од Exide Technologies

- Одличен старт при екстремни временски услови и до -30*C

- Гаранција од 24 месеци