Акумулатор Hagen 55Ah 460A Л+

Каталошки број55565
ПоларитетЛев
Капацитет55 Ah
Стартна моќ460 A(EN)
Должина242 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Hagen Germany

 

3500.00 ден

Комбинација на Германски квалитет и врвна технологија од светскиот лидер Exide technologies group!

Предности :

- Без никакво одржување

- Одличен за возила со дополнителна опрема

- Ги покрива 100% од возилата произведени во Европа

- Оригинална OEM технологија од Exide Technologies

- Одличен старт при екстремни временски услови и до -30*C

- Гаранција од 24 месеци