Акумулатор Exide Start-Stop Auxiliary 9Ah 120A

Каталошки бројEK091
ПоларитетЛев
Капацитет9 Ah
Стартна моќ120 A(EN)
Должина150 mm
Висина105 mm
Ширина90 mm

 

2850.00 ден

EXIDE AGM Start-Stop Auxiliary

-Помошен акумулатор за Mercedes, Volvo, BMW...

EXIDE AGM START STOP е технологија дизајнирана за возила со екстремно голема потреба од енергија, исклучиво по оригинални фабрички барања и стандарди!

AGM е прв избор за возила со Старт-Стоп, регенеративни сопирачки и други моќни дизел и бензински мотори !!!

Главни предности :

- Врвно самополнење

- Сега 4 пати подолг животен век!

- Оптимално создаден за циклична работа

- Идеален за возила со моќни дизел, бензин мотори и многу дополнителна опрема

- Високо заштитни сигурносни материјали

- Врвна VRLA (valve regulated) технологија

- Едиствен одобрен од сите автомобилски брендови

- Гаранација од 40 месеци!