Акумулатор Exide Classic 90Ah 720A

Каталошки бројEC900
ПоларитетДесен
Капацитет90 Ah
Стартна моќ720 A(EN)
Должина353 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm

 

5670.00 ден

Предности :

- Одличен избор за ниска цена

- Затворен систем

- Идеален за постари возила

- Гаранција од 24 месеци