Акумулатор Exide Classic 55Ah 460A

Каталошки бројEC550
ПоларитетДесен
Капацитет55 Ah
Стартна моќ460 A(EN)
Должина242 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm

 

3850.00 ден

Предности :

- Одличен избор за ниска цена

- Затворен систем

- Идеален за постари возила

- Гаранција од 24 месеци