Акумулатор Exide AGM Start-Stop 95Ah 850A

Каталошки бројEK950
ПоларитетДесен
Капацитет95 Ah
Стартна моќ850 A(EN)
Должина353 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm

 

13500.00 ден

EXIDE AGM START STOP е технологија дизајнирана за возила со екстремно голема потреба од енергија, исклучиво по оригинални фабрички барања и стандарди!

AGM е прв избор за возила со Старт-Стоп, регенеративни сопирачки и други моќни дизел и бензински мотори !!!

Главни предности :

- Врвно самополнење

- Сега 4 пати подолг животен век!

- Оптимално создаден за циклична работа

- Идеален за возила со моќни дизел, бензин мотори и многу дополнителна опрема

- Високо заштитни сигурносни материјали

- Врвна VRLA (valve regulated) технологија

- Едиствен одобрен од сите автомобилски брендови

Гаранација од 40 месеци!