Акумулатор Evolution AGM Start-Stop 105Ah 950A

Каталошки бројES1050
ПоларитетДесен
Капацитет105 Ah
Стартна моќ950 A(EN)
Должина392 mm
Висина190 mm
Ширина175 mm
Manufacturer: Evolution

 

11800.00 ден

EVOLUTION AGM START STOP е технологија дизајнирана за возила со екстремно голема потреба од енергија, исклучиво по оригинални фабрички барања и стандарди!

AGM е прв избор за возила со Старт-Стоп, регенеративни сопирачки и други моќни дизел и бензински мотори !!!

Главни предности :

- Absorbed Glass Mat технологија, со 3 пати поголем број на циклуси

- 30% екстра стартна моќ, за одлични перформанси во екстремни услови

- Херметички затворен систем, без одржување

- Идеален за сите модерни Старт-Стоп возила (Micro+Mild хибрид)

- Производство на најголемите фабрики во светот!

- Врвна VRLA (valve regulated) технологија

- Одобрен од сите автомобилски брендови

Гаранација од 36 месеци!