Акумулатор 95Ah JIS Exide Excell за возила произведени во Азија(Л+)

Каталошки бројEB955
ПоларитетЛЕВ
Капацитет95 Ah
Стартна моќ720 A(EN)
Должина306 mm
Висина222 mm
Ширина173 mm

 

6500.00 ден

Оригинални акумулатори за возила прозиведени во Азија 
Toyota, Mazda, Nissan, Suzuki, Kia, Hyundai...

Долг животен век

Гаранција : 30 месеци