Акумулатор 95Ah JIS Exide Excell за возила произведени во Азија

Каталошки бројEB954
ПоларитетДесен
Капацитет95 Ah
Стартна моќ720 A(EN)
Должина306 mm
Висина222 mm
Ширина173 mm

 

6500.00 ден

Оригинални акумулатори за возила прозиведени во Азија 
Toyota, Mazda, Nissan, Suzuki, Kia, Hyundai...

Долг животен век

Гаранција : 30 месеци