Акумулатор 70Ah JIS Exide Excell за возила произведени во Азија

Каталошки бројEB704
ПоларитетДесен
Капацитет70 Ah
Стартна моќ540 A(EN)
Должина270 mm
Висина222 mm
Ширина173 mm

 

5450.00 ден

Оригинални акумулатори за возила прозиведени во Азија 
KIA ceed/rio, Honda, Hyundai, Mazda, Suzuki, Toyota...

Долг животен век

Гаранција : 30 месеци