Акумулатор 60Ah JIS Exide Excell за возила произведени во Азија

Каталошки бројEB604
ПоларитетДесен
Капацитет60 Ah
Стартна моќ390 A(EN)
Должина230 mm
Висина222 mm
Ширина173 mm

 

4850.00 ден

Оригинални акумулатори за возила прозиведени во Азија 
KIA ceed/rio, Honda, Hyundai, Mazda, Suzuki, Toyota...

Долг животен век

Гаранција : 30 месеци